6 benefitů látky MSM

6 benefitů látky MSM

6 benefitů látky MSM

Osnova:
1. MSM pomáhá mírnit poškození svalů
2. MSM pomáhá s hemeroidy
3. MSM slouží jako pomocník při osteoartróze
4. MSM je pomocníkem při alergiích
5. MSM léčí kůži a pomáhá při trávících obtížích
6. MSM pomáhá při hubnutí
Závěr:

MSM je zkratka Methylsulfonylmethanu. MSM je organická síra vyskytující se běžně v tělech zelených rostlin, zvířat a lidí. Látka MSM se dá vyrobit také laboratorně.

MSM je bezbarvý rozpustný prášek bez chuti a vůně. MSM je nejlepším zdrojem síry.

Tato sloučenina je nezbytně nutná pro správné fungování kloubů. Látka se stará o správné fungování bílkovin a o zdraví kloubních a kožních pojivových tkání, včetně vlasů, nehtů a svalů.

Methylsulfonylmethan se využívá při problémech s artritidou či při léčbě bolestí kloubů a zánětů.

Hladina MSM v těle s věkem klesá. Jedním z přirozených zdrojů této látky jsou některé potraviny. Jedná se ale o malé množství. MSM je obsaženo v ovoci, kukuřici, rajčatech, masu, pivu, zelenině, celozrnných výrobcích, rybách, vejcích, čokoládě, čaji či kávě.

Potraviny musí být čerstvé. Každé zpracování snižuje hladinu látky MSM v nich obsažené.

Proč bychom měli dbát na dostatečný přísun MSM do těla? Prohledali jsme nejrůznější zdroje a našli 6 benefitů látky MSM.

1. MSM pomáhá mírnit poškození svalů

Užívání látky MSM se doporučuje, pokud chcete například běhat. Pokud budete látku užívat 10 dní před 14ti kilometrovým během, snížíte riziko poškození svalů.

2. MSM pomáhá s hemeroidy

Při problémech s hemoroidy doporučujeme užívání speciálního gelu, který obsahuje vedle MSM také kyselinu hyaluronovou a čajovníkový olej. V případě, že budete gel aplikovat po dobu dvou týdnů, snížíte příznaky hemoroidů, jako jsou bolest, krvácení a podráždění.

3. MSM slouží jako pomocník při osteoartróze

MSM dokáže pomáhat při boji s osteoartrózou. MSM musíte užívat ve dvou až třech dávkách denně a tím docílíte zmírnění bolestí a otoků. Zlepšení ale nemusí být v tomto případě až tak markantní. Obdobně funguje MSM i při podobných problémech s klouby jako je revmatoidní artritida, bursitida či tendinitida.

4. MSM je pomocníkem při alergiích

Někteří alternativní lékaři doporučují látku MSM při nejrůznějších alergiích. MSM dokáže v těle snížit hladinu histaminu. Histamin je zánětlivá látka zodpovědná za mnoho příznaků alergie. MSM vedle toho pomáhá zvýšit energii a snížit dýchací potíže.

5. MSM léčí kůži a pomáhá při trávících obtížích

MSM má široké využití. Tato látka dokáže pomoci s nejrůznějšími trávícími obtížemi. Může se jednat o chronickou zácpu, vředy či divertikulózu.

Stejně tak se dá MSM aplikovat na pokožku. MSM pomáhá léčit jizvy, strie, rány, říznutí či poškození od sluníčka nebo větru.

Urychlení hojení potvrzuje také fakt, že MSM zvyšuje schopnost těla odstraňovat „odpadní“ produkty na buněčné úrovni. Tímto se v těle uvolňuje více energie na obnovu a urychluje se zotavení.

6. MSM pomáhá při hubnutí

Nadváha je ve skutečnosti zánět. Buňky v těle jsou chronicky zanícené a ukládají si vedlejší produkty metabolických procesů.

MSM je silně protizánětlivá látka pomáhající odstranit nežádoucí látky z metabolických procesů. Látky jako jsou toxiny a další odpady se dostanou z těla pryč. Je k tomu ale zapotřebí právě síra. Ve chvíli, kdy se z těla odstraní tyto látky, může organismus vylučovat přebytečné tekutiny.

Výsledkem celého procesu je přirozené a účinné snížení nežádoucí hmotnosti.

Závěr:

MSM můžete určitě vyzkoušet. Jedná se o dobrou alternativu při nejrůznějších problémech s bolestí kloubů jako je artritida či osteoartritida. MSM vyzkoušejte také v případě sezonních alergií, růžovce či bolestech kloubů po cvičení.

MSM je k dostání v nejrůznějších formách. Doporučujeme vyzkoušet doplněk KLOUBUS, který obsahuje nejen látku MSM, ale i další prospěšné látky při boji s bolestmi kloubů.

Zpět na BLOG

Mohlo by vás zajímat