Bezbolestný pohyb se zázračnou kyselinou hyaluronovou

Bezbolestný pohyb se zázračnou kyselinou hyaluronovou

Bezbolestný pohyb se zázračnou kyselinou hyaluronovou

Klouby jsou jednou z nejdůležitějších části lidského těla. Bez zdravých kloubů byste se nemohli pohybovat a vykonávat oblíbené činnosti.

Kloub je složitý mechanismus, který se skládá ze tří důležitých částí. Každý kloub je složen z chrupavky, vazů a kloubního pouzdra. Všechny části zastávají klíčovou roli při zdravém pohybu.

Kloubní pouzdro je zajímavou částí kloubu. Uvnitř pouzdra se nachází synoviální tekutina. Tato tekutina zajišťuje výživu chrupavky, snižuje tření a pomáhá tlumit nárazy. Tekutina obsahuje kyselinu hyaluronovou a klouby ji potřebují dostatek. V častých případech, ale tělu chybí.

Kyselina hyaluronová váže vodu

Kyselina hyaluronová je známá také jako Hyaluronic nebo HA. HA v lidském těle váže vodu a tím působí jako lubrikant pro všechny klouby a svaly. Je obsažena v řadě produktů v medicíně, ať v přípravcích na pleť, tak v ortopedických léčivech.

Synoviální tekutina a spojitost s kyselinou hyaluronovou

Synoviální membrána tvoří povlak přes dvě kloubní kosti a produkuje zmíněnou synoviální tekutinu. Synoviální tekutina je vazká tekutina absorbující nárazy u kloubů, udržující pružnost a přinášející živiny do chrupavky.

Jedná se o druh kyseliny obsažené v našem těle. Kyselina hyaluronová se váže na kolagen a elastin.

S přibývajícím věkem kyseliny hyaluronové ubývá a do hlavní role se dostává gravitace a kůže se stává povislou. V kůži se nachází až 50 % této kyseliny.

V případě, že člověk váží 70 kg, obsahuje jeho tělo 15 gramů kyseliny hyaluronové. Z toho je 5 gramů rozštěpeno a nahrazováno, jelikož jsou molekuly citlivé na volné radikály. I proto pokud nežijete zdravě, můžete vypadat v pozdějším věku starší.

Vynechejme, ale vzhled těla a věnujme se kloubům. S postupujícím věkem může dojít k bolesti kloubů a tato kyselina může být klíčem k úspěchu.

Kyselina hyaluronová je rovněž obsažena v kostech, spojovacích tkáních a šlachách.

Důležitou roli hraje kyselina hyaluronová v chrupavkové struktuře. Nejrozšířenějším typem chrupavky je hyalinní chrupavka. Hyalinní chrupavka poskytuje odpružení, zakrývá konce kostí a poskytuje kloubům odolnost proti opotřebení.

Její uplatnění najdeme v ortopedii, revmatologii či sportovní medicíně. Velkou výhodou je možnost předcházet zánětům, zmírňovat bolesti a zabránit dalšímu opotřebení chrupavky.

Jak vyzrát na onemocnění kloubů a osteoartrózu? Odpovědí je kyselina hyaluronová!

Kyselina hyaluronová je zázračná. Vedle všech těchto výhod přináší snížení bolesti a citlivostí spojenou s onemocněním kloubů. Tato populární kyselina pomáhá dokonce při léčbě i poranění osteoartrózy.

Kyselina HA léčí bolesti kolen i loktů. Kyselina hyaluronová brání fagocytóze . Fagocytóza je pohlcení a zničení cizorodého materiálu. Pro příklad můžeme uvést vlastní poškozené a odumřelé buňky.

Tato kyselina, jež je součástí kloubního mazu, se často vstřikuje do kloubní dutiny. Vedle injekcí můžete využít i formu doplňků snižujících zánět a otok kloubů.

Kyselina hyaluronová je prospěšná nejen při zdravém pohybu

Kyselina hyaluronová patří mezi nejdůležitější látky v našem těle. Pomáhá nejen při zdravém pohybu, ale je prospěšná i v dalších oblastech. Máte alergii? Kyselina hyaluronová zmírňuje její příznaky.

Výborné využití má v dermatologii, využívá se při ošetření jizev a ran. Další oblastí, ve které kyselina hyaluronová pomáhá, je urologie a stomatologie. U stomatologie se jedná o zmírnění zánětu způsobeného paradentózou.

Závěr:

Jak vidíte, kyselina hyaluronová je prospěšná při mnoha problémech. Nachází využití nejen u kloubů a pohybu, ale i v dalších segmentech života. Věděli jste, že vám může tato látka tolik pomoci? Pokud ne, jste dnes o něco chytřejší. Při problémech se zkuste poohlédnout i po možnosti aplikace této prospěšné kyseliny.

Zpět na BLOG

Mohlo by vás zajímat