Tai Chi jako blahodárné řešení na bolest kloubů a zad

Tai Chi jako blahodárné řešení na bolest kloubů a zad

Tai Chi jako blahodárné řešení na bolest kloubů a zad

Tai Chi – možná ho znáte, možná jste o něm vůbec neslyšeli. Každopádně Tai Chi je v dnešní době čím dál více rozšířené a populární.

Tai Chi vytvořili Číňané okolo roku 1956. Sestavy vymýšleli experti na bojová umění a čínskou medicínu. Již tato kombinace odborníků jasně svědčí o blahodárných účincích Tai Chi na naše tělo.

Sestava je složena z 24 cviků. Jsou seřazeny od nejjednodušších k obtížnějším.

Z Číny se Tai Chi dále šířilo na všechny kontinenty. Bylo to především díky lékařským výzkumům v Číně, ale i v západních renomovaných zemích.

Toto cvičení je pro každého. Pokud jste už někdy Tai Chi viděli na vlastní oči, dáte za pravdu, že vypadá jako mírumilovný tanec. Není sice vědecky ověřeno, že je Tai Chi účinnější ve větších skupinkách, ale na první pohled se v místnosti díky skupince lidí uvolňuje více pozitivní energie.

Cvičení Tai Chi se skládá ze tří dílů dokonalé skládačky:

Pohyb
V Tai Chi jsou důležité pomalé a plynulé pohyby. Tyto pohyby zlepšují držení těla, sílu, flexibilitu, koordinaci, rovnováhu a vytrvalost.

Dech
V tomto cvičení se zaměřte na svůj dech. Důležité je správně a rytmicky dýchat, uvolníte své tělo a podpoříte cirkulaci krve. Během Tai Chi proudí do svalů a mozku kyslík.

Meditace
Meditativní stav mysli během Tai Chi ve spojení s pohyby a dýcháním rozptyluje stres a úzkost. Tímto Tai Chi pomáhá zmírňovat bolest způsobenou psychologickými a emocionálními faktory.

Tai Chi je cvičení zajišťující akumulaci energie

Základ Tai Chi je všude stejný. Setkat se ale můžete s odlišnými způsoby cvičení. Na světě najdete řadu lidí cvičících Tai Chi. Jsou mezi nimi úplní začátečníci, ale i lidé provozující balet na profesionální úrovni.

Cvičení nemusíte přehánět. Cvičte tak, aby vám to vyhovovalo.

Bolí vás klouby, páteř nebo záda? V tomto případě zvolte Tai Chi. Klouby musíte především rozpohybovat. Zdravotní pokroky se objevují až po delší době cvičení.

Klouby se díky cvičení rozpohybují, chrupavky se rychleji regenerují a prokrvují. Tělo se nesmí zatěžovat nerovnoměrně. Dochází k obrušování a poškozování chrupavek.

V žádném případě vás počáteční ztuhlost a bolest kloubů nesmí odradit od cvičení. Právě díky pohybu se bude tento stav zlepšovat a postupně si nebudete moci představit život bez Tai Chi.

Cvičení ve formě Tai Chi pomáhá při artritidě, dokonce i při třetím stupni.

Tai Chi prokázalo užitečnost při prevenci a léčbě problémů jako je například bolest zad.

Cvičení Tai Chi je neinvazivní a jemné k pohybovému aparátu. Mnoho lidí s bolestmi zad již Tai Chi cvičí jako doplněk k tradičním lékařským postupům léčby zad. K tomuto cvičení nepotřebujete drahé vybavení a můžete jej cvičit kdekoliv.

I jednoduché chození po schodech je důležité. Musíte se naučit našlapovat na schody tak, že váhu přenášíte na chodidla. Nohu netahají vazy a nezatěžujete tak kyčel.

Závěr:

Velké věci se dějí po malých krocích. Vždy na to myslete i u každého cvičení. Tai Chi je dobrým tipem, jakou pohybovou aktivitu zvolit. Posiluje fyzickou a psychickou stránku lidského organismu.

Tai Chi si určitě zamilujete a postupně se stane nedílnou součástí vašeho života.

Zpět na BLOG

Mohlo by vás zajímat